مشهد نارنجی
هزینه چاپ کتاب در سال 1400, چاپ کتاب ارزان 1400

هزینه چاپ کتاب در سال 1400, چاپ کتاب ارزان 1400


1 از 5 (1 رای)
تاریخ بروزرسانی: 7 ماه قبل
ایمیل: bernismoradi at gmail.com
گفتگوی خصوصی با صاحب آگهی

چاپ کتاب ارزان, هزینه چاپ کتاب 1400، تعرفه های جدید چاپ کتاب در سال هزار و چهارصد با سال 1399 چقدر تفاوت دارد؟ آیا چاپ کتاب در سال 1400 گرانتر شده است؟ اگر میخواهید بدانید هزینه چاپ کتاب در سال 1400 چقدر است با این مقاله با من باشید

بسیاری از دوستان و مولفان و به خصوص دانشجویانی که قصد چاپ کتاب از پایان نامه و تبدیل پایان نامه ارشد و دکتری خود به کتاب را دارند، از طریق تماس با مشاوران انتشارات آموزشی و پژوهشی بوعلی در خصوص چاپ کتاب و هزینه های آن در سال 1399 و سه ماهه اول سال 1400 سوال می کنند.

هزینه ی چاپ کتاب در سال 1400 هم ، همانند سال 99 به نوع چاپ، فونت تحریر، طراحی جلد، صفحه آرایی، اخذ شابک، فیپا و مجوز ها، تایپ، ویراستاری، سایز کتاب و … بستگی دارد. بسیاری از نویسندگان معمولا کتاب خود را با تنظیم قرارداد ناشران به صورت رایگان چاپ می کنند. اما در ازای این ویژگی باید رضایت خود را جهت مشارکت ناشر در حقوق مادی و معنوی حاصل از فروش اعلام کرده و به آن متعهد شوند. به این نوع چاپ، خود انتشاری یا self- publishing می گویند. هزینه چاپ کتاب به مراتب ارزان تر از چاپ مقاله است.

چگونه با مشاوران انتشارات وزین علمی و پژوهشی بوعلی تماس بگیرم؟

تیم مشاوران زبده انتشارات آموزشی و پژوهشی بوعلی، آماده ارائه مشاوره آنلاین جهت شروع کار، قیمت گذاری و راهنمایی بصورت آنلاین در 24 ساعت شبانه روز در خدمت شما عزیزان است.

تماس با تیم مشاوران از طریق اینستاگرام


02188926187

/

تهران، میدان ولیعصر، کوچه ناصر، پلاک32، واحد3

مشاوره چاپ کتاب چقدر هزینه دارد؟

دوستان عزیز مشاوره در انتشارات آموزشی و پژوهشی بوعلی کاملا رایگان انجام می شود.

جنس کاغذ= یکی از عوامل مهم و موثر در تعیین هزینه ی چاپ کتاب، جنس کاغذ می باشد. به طور کلی کاغذ تحریر ارزان ترین و کاغذ گلاسه گران ترین نوع کاغذ می باشد. از انواع کاغذ تحریر می توان به کاغذ تحریر 70 گرمی، کاغذ تحریر 65 گرمی سوئدی که کرم رنگ می باشد، کاغذ تحریر 80 گرمی سوئدی که کرم یا طوسی رنگ است اشاره کرد.

از انواع کاغذ گلاسه هم می توان به کاغذ گلاسه 135 گرمی، 150 گرمی، 170 گرمی و کاغذ گلاسه نخودی 90 گرمی اشاره کرد.

طراحی جلد= طراحی جلد تاثیر بسیار زیادی در جذب کاربر و همچنین هزینه ی چاپ کتاب دارد. بنابراین هرچه در طراحی جلد قوی تر کار کنید بهتر است. اگر قصد انجام طراحی جلد داشته باشید، هزینه به صورت جداگانه حساب می شود. علاوه بر طراحی جلد خوب، طراحی صفحات داخلی کتاب هم مانند جلد کتاب باید زیبا، خوانا و جذاب باشد. تنظیم و طراحی صفحات درونی را صفحه آرایی می گویند. خواندن مطالب برخی کتاب ها برای خواننده بسیار دشوار است و این نشانه ی ضعف در صفحه آرایی آن می باشد. در صفحه آرایی حاشیه های صفحات کتاب، اصول استفاده از فونت، سرصفحه و پانویس و همچنین استفاده از سلیقه بسیار اهمیت دارد.

مجوزهای کتاب= اخذ مجوز یکی از مهم ترین مراحل چاپ کتاب می باشد که داشتن آن الزامی است. هزینه های اخذ مجوز کتاب براساس فیپا مشخص می شود و باتوجه به نوع کتاب، موضوع آن و مخاطبان کتاب هزینه های متفاوتی دارند. این هزینه ها از سوی وزارت ارشاد مشخص می شود و در طول یک سال پرداخت می شود همچنین ربطی به محتوای کتاب و تیتراژ ندارد.

شابک کد استاندارد جهانی کتاب است. اعداد آن بین 10 تا 13 است. به هر کتاب یک شابک می دهند که اگر مجددا چاپ شد، تغییر داده نشود.

فیپا هم همان تهیه فهرست قبل از چاپ و آماده کردن اطلاعات مورد نیاز برای تشخیص کتاب می باشد و بر اساس استاندارد های جهانی باید پیش از چاپ کتاب انجام شود. فیپا در منسجم شدن اطلاعات و کم شدن هزینه های ساخت فهرست کتابخانه ها و مراکز پژوهشی کمک می کند. مواردی که در فیپا وجود دارد شامل سرشناسه، نام و اطلاعات می باشد. وقتی فیپا را دریافت کردید باید مجوز چاپ هم بگیرید. در این قسمت موسسه متخصصان موظف است یک نسخه از کتاب را برای دریافت مجوز به سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی بفرستد تا مورد تایید قرار بگیرد و مجوز کتاب صادر شود.

سایز کتاب = یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه ی چاپ کتاب، سایز یا قطع کتاب است. نمونه هایی از سایز کتاب: وزیری ( 23٫5* 16٫5)، رحلی (28* 21 که مناسب مجله است)، رقعی ( 21٫2* 14٫1)، قطع وزیری کوتاه (22* 16٫5)، قطع رحلی کوتاه (26* 19)، قطع رحلی بزرگ (34* 24)، قطع کتاب جیبی (15*11 برای زمانی مناسب است که شما قصد چاپ کتاب جیبی را دارید.)

هزینه چاپ کتاب در سال 1400, چاپ کتاب ارزان 1400
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره هزینه چاپ کتاب در سال 1400, چاپ کتاب ارزان 1400 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: چاپ ، کتاب ، چاپ کتاب ، چاپ کتاب 1400 ، هزینه چاپ کتاب در سال 1400