مشهد نارنجی

معرفی و دانلود رایگان رمان باد بادک باز pdf (بادبادک باز) اثر خالد حسینی

نویسنده: تلگرام avestafile@
2 بهمن 99 ساعت 00:07
در این مطلب از سایت مشهد نارنجی کتاب pdf رمان باد بادک باز اثر خالد حسینی، نویسنده افغانستانی جهت دانلود رایگان شما عزیزان قرار داده شده است.این کتاب روایتی از دسامبر 2001 تا مارس 2001 را به مخاطب نشان می دهد.
معرفی و دانلود رایگان رمان باد بادک باز pdf (بادبادک باز) اثر خالد حسینی

در این مطلب از سایت مشهد نارنجی کتاب pdf رمان باد بادک باز اثر خالد حسینی، نویسنده افغانستانی جهت دانلود رایگان شما عزیزان قرار داده شده است.این کتاب روایتی از دسامبر 2001 تا مارس 2001 را به مخاطب نشان می دهد.

* ميدانم بی انصافيست ،

اما اتفاقی كه ظرف چند روز ،

گاهی حتی در عرض یک روز می افتد ، مسير زندگی را به كلی عوض می کند ! رمان بادبادک باز اثر خالد حسینی

خلاصه رمان بادبادک باز

این کتاب روایتی از دسامبر 2001 تا مارس 2001 را به مخاطب نشان می دهد. در تمام قسمت های کتاب با روایتی صمیمی و دوستانه مواجه خواهیم بود و مخاطب به سرعت میتوان با برخی قسمت های کتاب همزاد پنداری کند. در ابتدای داستان، امیر شخصیت اصلی داستان که از یک خانواده مرفه و پولدار است از خاطرات 12 سالگیاش میگوید و صحبت کردن او در مورد گذشته ای که راه خود را با چنگ و دندان باز میکند مخاطب را برای شنیدن داستانی که شاید به همین سادگی نتوان از آن عبور کرد آماده میکند.

کتاب بادبادک باز چه ویژگی هایی دارد؟

بادبادک باز (The Kite Runner) نخستین بار در سال 2003 منتشر شد. از جمله ویژگی های برجسته این رمان این است که نویسنده به خوبی با درد و رنج مردم افغانستان آشنا می باشد و ظلم و غم حاکم بر این مردم را به وسیله رمانش به گوش جهانیان رسانده است. نویسنده کتاب بیان می کند از تجربه های شخصی اش برای توصیف کابلِ پیش از جنگ و تصویر کردن زندگی پناهندگان افغان استفاده کرده است. بادبادک باز با وجود مشهور نبودن نویسنده اش از آغاز انتشار بسیار مورد توجه قرار گرفت، به سرعت شناخته شد و نویسندگان و منتقدان مختلفی از کشورهای مختلف نقد و نظرات خود را درباره این کتاب منتشر کردند. این کتاب برای مدت چند هفته در صدر لیست کتاب های پرفروش نیویورک تایمز قرار داشت و به 48 زبان دنیا نیز ترجمه شده است.

داستان کتاب بادبادک باز:

کتاب بادبادک باز داستان دو پسر به نام های امیر و حسن است که با هم دوستان صمیمی هستند و در کابل زندگی می کنند. امیر پسر مردی ثروتمند است و حسن فرزند خانواده ای فقیر است که خدمت کار هستند. توجه ویژه ای که پدر امیر به حسن دارد و اختلاف طبقاتی میان امیر و حسن باعث می شود امیر در سن دوازده سالگی به دوستش، حسن خیانت کند. هنگامی که افغانستان مورد حمله روس ها قرار می گیرد، امیر به همراه پدرش به آمریکا مهاجرت می کند. او در طول سال های زندگی خود به خاطر خیانتش به حسن عذاب وجدان دارد به طوری که در شادترین موقعیت های زندگی اش هم لحظه ای آسوده نیست. هنگامی که امیر متوجه می شود حسن و همسرش در افغانستان به دست طالبان کشته شده اند و تنها یک فرزند از آن ها باقی مانده است، تصمیم می گیرد برای جبران گذشته به افغانستان برگردد و فرزند حسن را نجات دهد.

فیلم سینمایی بادبادک باز:

در سال 2007 بر اساس رمان بادبادک باز خالد حسینی فیلمی به همین نام توسط مارک فورستر، کارگردان آلمانی – سوئیسی ساخته شد. این فیلم نامزد جایزه های سینمایی معتبر و متعددی از جمله اسکار شده است.

درباره خالد حسینی نویسنده کتاب بادبادک باز:

خالد حسینی (Khaled Hosseini) نویسنده و پزشک افغان تبار و ساکن آمریکا است که در سال 1965 در کابل متولد شد. در کودکی پدرش به عنوان دیپلمات وزارت خارجه افغانستان به همراه خانواده به پاریس اعزام شد و چند سال بعد به دلیل شرایط سیاسی افغانستان بر کنار شد و به ایالات متحده آمریکا درخواست پناهندگی سیاسی داد که پذیرفته شد. حسینی بیشتر افتخارات و شهرتش را به خاطر رمان های «بادبادک باز» و «هزار خورشید تابان» است. به طور معمول کتاب ها و شعرهایی که توسط نویسندگان افغان و ایرانی نوشته می شود در ابتدا به زبان فارسی منتشر می شوند و بعد به انگلیسی و زبان های دیگر ترجمه می شود. وجه تمایز کتاب های خالد حسینی با دیگر نویسندگان ایرانی و افغان این است که از ابتدا آثارش را به زبان انگلیسی نوشته و از همان زمان با استقبالی جهانی روبه رو شده است. با وجود این که حسینی به زبان های فارسی، پشتو، فرانسه مسلط است، انگلیسی را برای نوشتن انتخاب می کند.

در بخشی از کتاب بادبادک باز می خوانیم:

هر دوی ما به کسانی که همه­ ی زندگی ­شان را به پای ما ریخته بودند، خیانت کرده بودیم. تازه این را هم فهمیدم که رحیم خان مرا به این جا آورده که نه تنها تقاص گناهان خودم، بلکه تقاص گناهان بابا را هم پس بدهم. رحیم خان گفت: «تو همیشه به خودت سخت می ­گیری.»

من علی را وادار نکردم پایش را روی میز بگذارد. من که طالبان را توی خانه­ ی بابا نیاوردم تا حسن را با تیر بزنند. اما من بودم که علی و حسن را از خانه بیرون کردم. یعنی این قدر بعید است که تصور کنیم اگر این کار را نمی­ کردم همه­ ی اتفاقات نوع دیگری رخ می­ داد؟ شاید بابا آن ­ها را با ما به آمریکا می ­آورد. شاید حالا حسن هم برای خودش خانه ­ای، شغلی، خانواده­ ای داشت، صاحب یک زندگی بود در یک کشور، که هزاره­ ای بودن یا نبودنش برای کسی اهمیتی نداشت. جایی که حتی مردم نمی­ دانند هزاره ­ای یعنی چه. رحیم خان گفته بود هنوز هم راهی برای بازگشت هست.

با پسری کوچک و یتیم، پسر حسن، یک جایی توی کابل تمام می ­شد. یک زمانی حسن مرا خیلی دوست داشت، بیشتر از همه، طوری که هیچ کس مرا دوست نداشته و نخواهد داشت. حالا او رفته بود، اما پاره تنش، پسرش، زنده بود و توی کابل منتظر بود. رحیم خان در گوشه­ ی اتاق نماز می­ خواند. صبح تاریکی که در برابر آسمان سرخ در حال رکوع بود. صبر کردم تا نمازش تمام شود. بعد گفتم می ­خواهم به کابل بروم و گفتم که صبح به خانم و آقای کالرول تلفن کند. گفت: «برایت دعا می­ کنم.»

برای دانلود رایگان رمان باد بادک باز

اینجا را کلیک کنید

تمام مطالب با موضوع : خالد حسینی

معرفی و دانلود رایگان رمان باد بادک باز pdf (بادبادک باز) اثر خالد حسینی
امتیاز دهی به مقاله 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره معرفی و دانلود رایگان رمان باد بادک باز pdf (بادبادک باز) اثر خالد حسینی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات (1)
ترتیب
اکرم ابراهیمی کد: 480

دانلود ترجمه شده کتاب بادبادکباز از خالدحسینی

پاسخ
1400/5/14
ans_result_480
کلمات کلیدی: معرفی کتاب،دانلود،کتاب،باد بادک باز،دانلود رایگان،فروش کتاب