مشهد نارنجی
دانلود کتاب ملت عشق ، پر فروش ترین رمان سال - فایل pdf

دانلود کتاب ملت عشق ، پر فروش ترین رمان سال - فایل pdf

روش تحویل: لینک دانلود فایل
مبدإ ارسال: خراسان رضوی - مشهد
نمودار قیمت قیمت برای شما: 2,500 تومان

معرفی محصول:

دانلود کتاب ملت عشق الیف شافاک

دانلود کتاب ملت عشق ، پر فروش ترین رمان سال

رمان ملت عشق اثر الیف شافاک ترجمه انگلیسی The Forty Rules of Love: A Novel of Rumi است. نام دیگر ملت عشق چهل قانون عشق است ولی در ایران بیشتر به رمان ملت عشق معروف است.

ملت عشق (به ترکی استانبولی: Aşk) نام رمانی نوشته الیف شافاک است که در سال 2010 به صورت هم زمان به دو زبان انگلیسی و ترکی منتشر شد. این کتاب تاکنون بیش از 500 بار در ترکیه تجدید چاپ شده و توانسته رکورد پرفروش ترین رمان ترکیه را نیز به دست آورد. ترجمه فارسی آن در مدتی کوتاه، عنوان یکی از پرفروش ترین کتاب های بازار کتاب ایران را کسب کرده است.

عمدهٔ داستان دربارهٔ احوالات و ارتباط شمس و مولوی است و کمترین بخش های کتاب از زبان این دو شخصیت روایت شده است و سعی شده تا از نگاه و زاویه های گوناگون که همان شخصیت های دیگر داستان هستند به این دو نفر پرداخته شود. نویسنده در این کتاب سعی کرده به موازات هم دو داستان و در حقیقت زندگی شخصیت های دو دورهٔ زمانی را پیش ببرد. دورهٔ اول در حدود 639 تا 645 قمری و دورهٔ دوم عصر حاضر می باشد. از ویژگی های جالب کتاب این است که در حدود بیست راوی مختلف دارد و در ابتدای هر بخش راوی آن نیز ذکر می شود.

دانلود کتاب ملت عشق

رمان ملت عشق داستان عشق و رهایی است. روایتگر زندگی یکنواخت زنی در غرب که درگیر اندیشه های عرفانی شرق می شود. «اللاروبینشتاین» چهل ساله، در بیست سال زندگی زناشویی اش هیچ چیز جز زندگی روزمره را تجربه نکرده است. تنها دلیل و عاملی کهسمت و سوی زندگی اش را تعیین می کند خانه و آسایش خانواده اش است.تا اینکه بعد از بیست سال زندگی مشترک یک روز صبح تصمیم می گیرد خود را از بند این زندگی آزاد کند و سفری بی بازگشت را آغازمی کند. شاید عشق تنها دلیلی است که «اللا» را از زندگی آرام و تکراری اش جدا کرده و در مسیری پر تلاطم قرار می دهد.

دانلود کتاب ملت عشق

با هم بخش ابتدایی رمان ملت عشق را میخوانیم:

الا رابینستین از زمانی خود را میشناخت مثل یک برکه بود. کم کم چهل ساله میشد. مدتها بود که عادتهایش، خواسته هایش و تمایلاتش، همه در یک جهت بودند. روزهایش بر روی یک مسیر همیشگی میگذشتند، روزهایش معمولی، یکنواخت و یکسان بود بخصوص در این بیست سال گذشته، تمام کارهایش را حتی کارهای ریز و بی اهمیت را با زندگی زناشویی هماهنگ کرده بود. هر سوراخی که از آن عبور میکرد، هر دوست جدیدی که پیدا میکرد و حتی در بی اهمیت ترین تصمیماتش همیشه اولویت با زندگی زناشویی بود. خانه و خانواده اش مثل قطب نمایی به زندگیش جهت میدادند.

شوهرش دیوید، یک دندان پزشک معروف بود. در شغلش کاملا موفق و ثروتمند بود. رابطه آن ها آنقدرها که باید عمیق نبود. الا این موضوع را می دانست، اما این را هم می دانست که در ازدواج هایی مثل ازدواج آن ها که سال ها طول می کشد، اولویت های مهم تری وجود دارد: گذشت متقابل ، مهربانی، درک، احترام،صبر و البته یک چیز دیگر که در زندگی زناشویی از همه مهم تر است، بخشش. البته اگر از دستتان بر می آید که باید بر بیاید.

اگر شوهرتان خطایی کرد، که حتما می کند، هر چه که باشد باید او را ببخشید.

درون مایه ملت عشق

رمان «ملت عشق» اثری است عاشقانه؛ برخوردار از فرمی که می توان آن را دو رمان محسوب کرد در قالب یک رمان؛ دو روایت تو در تو که به صورت موازی روایت می شوند؛ اما در دو زمان مختلف جریان دارند. یکی قرن ها پیش در شرق و یکی در زمان حال و در غرب (امریکا) بر این پایه اگرچه به ظاهر تفاوت های بسیار زیاد و اساسی باهم دارند اما از آنجا که بن مایه هردوی آنها عشق و تاثیر آن در زندگی ست بی شباهت به هم نیستند.

ملت عشق از یک سو داستان دلدادگی و از دیگر سو داستان رهایی است؛ از یک سو به عشق زمینی می پردازد و از دیگر سو به عشق معنوی و جنبه های عرفانی عشق و زندگی اشاره میکند. این سویه های متقابل که در هر دو خط داستان دیده می شود. اغلب مفسران مثنوی بر این نکته تأکید می کنند که این اثرِ جاودان با حرف «ب» شروع شده است. نخستین کلمه اش «بشنو!» است. یعنی می گویی تصادفی است شاعری که تخلصش «خاموش» بوده ارزشمندترین اثرش را با «بشنو» شروع می کند؟ راستی، خاموشی را می شود شنید؟ .همة بخش های این رمان نیز با همان حرف بی صدا شروع می شود. نپرس «چرا؟» خواهش می کنم. جوابش را تو پیدا کن و برای خودت نگه دار. چون در این راه ها چنان حقیقت هایی هست که حتی هنگام روایت شان هم باید به مثابه راز بمانند . . .

دانلود کتاب ملت عشق

گفتگوی شنیدنی با آلیف شافاک

سوال: چه چیزی شما را به نوشتن رمانی در مورد رابطه بین مولوی و معلم محبوبش شمس تبریزی ترغیب کرد؟ آیا اشعار مولوی همیشه برای شما مهم است؟

جواب: نقطه شروع من، ساده به نظر می رسد، مفهوم عشق بود. من میخواستم یک رمان درباره عشق بگویم اما از یک زاویۀ معنوی. هنگامی که شما آرزویی را می کنید این مسیر شما را به مولوی، صدای عشق می برد. شعر و فلسفه او همیشه به من الهام بخشده است. شعر و فلسفه مولوی در طول قرنها و در امتداد کشورها و فرهنگها با ما صحبت میکند. هیچ کسی نمیتواند به آن توجه نکند؛ این یک سفر بی پایان است.

سئوال: چرا تصمیم گرفتید که در کتاب ملت عشق از راویان مختلف استفاده کنید؟

جواب: خب حقیقت داستان یک چیز ثابت نیست. این بسته به هر شخص و هر شخصیت تغییر می کند. ادبیات، بر خلاف سیاست انعطاف پذیری را به رسمیت می شناسد. جالب توجه است که این رویکرد هنری هماهنگ با فلسفه صوفی است. آنها بر این باورند که هرگز نباید بیش از حد از خود مطمئن باشند و آنها به تنوع شگفت انگیز در جهان احترام می گذارند. بنابراین برای من بسیار مهم بود که این گونه تنوع را منعکس کنم.

سوال: چه نوع تحقیقاتی را برای رمان انجام دادید؟ چقدر تخیل را با حقایق تاریخی ترکیب کرده اید؟

جواب: هنگامی که شما در مورد شخصیت های تاریخی می نویسید، در ابتدا احساس ترس و وحشت می کنید. این مانند نوشتن درباره شخصیت های خیالی نیست. بنابراین برای به دست آوردن حقایق ، من تحقیقات زیادی انجام دادم. این یک موضوع جدید برای من نیست من پایان نامه کارشناسی ارشد خود را در این زمینه نوشتم و از همان ابتدای دهه ی 20 کار خود را شروع کردم. پس زمینه ای وجود داشت. با این حال، پس از یک دوره خواندن و تحقیق شدید، من این کار را متوقف کردم و صرفا در داستانم متمرکز شدم. بیشتر ما نویسندگان وقتی سعی می کنیم شخصیت های داستان را کنترل کنیم، آنها بی روح تر می شوند. به هر حال شخصیتهای داستان اغلب وجود خارجی دارند تا اینکه با تخیل به وجود آمده باشند.

سوال: چالش های نوشتن در مورد چهره شناخته شده و قابل احترام مانند مولوی چیست؟ آیا شما احساس می کنید که موفق به نوشتن یک رمان تاریخی با کمی چاشنی تخیل شده اید؟

جواب: باید بگویم این یک چالش بزرگ بود. از سوی دیگر من احترام زیادی برای مولوی و شمس تبریز قائل هستم. بنابراین برای من مهم بود که صدای آنها را بشنوم، تا بتوانم به همان اندازه که می توانستم میراث آنها را درک کنم. از سوی دیگر، من نویسنده هستم. در ادبیات من به قهرمانان اعتقاد ندارم ، قهرمانان کامل وجود ندارند. بنابراین برای من ضروری بود که آنها را به عنوان انسان ببینم و آنها را ماورایی نشان ندهم.

سوال: آیا درک شما از مولوی و شمس تبریزی با نوشتن این کتاب تغییر پیدا کرد؟

جواب: خب هر کتاب ما را تا حدودی تغییر می دهد. برخی از کتاب ها بیشتر برخی کمتر. این شخصیتها نویسنده کتاب و خوانندگان کتاب را تغییر میدهند. این یکی از آن کتاب هایی بود که من را تغییر داد. وقتی این کار را تمام کردم، من همان فردی نبودم که در ابتدا بودم.

سوال: قسمتهایی از رمان مربوط به موقعیت زنان در دنیای اسلام قرون وسطایی و در جامعه مدرن غرب است. احساس شما در مورد طرز رفتار با زنان در خاورمیانه امروز نسبت به زنان در فرهنگ های غربی چگونه هست؟

جواب: من فکر میکنم که ما انسانها در طول زمان پیشرفتهای زیادی کرده ایم. به نظر من زنان در جوامع شرقی کمی تحت فشار هستند. درست است که ما پیشرفت کرده ایم، اما در بعضی از جنبه ها ما پیشرفت چندانی نکرده ایم. موارد بسیار مشترکی بین زنان در شرق و غرب وجود دارد و این مشکل تنها مربوط به مشرق زمین نیست و این یک مشکل جهانی است. وقتی که من این رمان را نوشتم، می خواستم مردم، مکان ها، داستان ها را به هم وصل کنم تا ارتباطات را نشان بدهم.

سوال: چگونه شما می توانید محبوبیت فوق العاده مولوی در غرب در حال حاضر توضیح دهید؟ در مورد اشعار او و معنویت او چه چیزی است که خوانندگان آن را جذاب می بینند؟

جواب: من فکر نمی کنم این یک تصادف باشد که صدای رومی امروز بیشتر و بیشتر در بین مردم سراسر جهان شنیده میشود. او نوعی معنویت است که هیچ کس را بدون توجه به نژاد، پوست، دین و غیره محروم نمیکند. این یک صدای فراگیر و جامع و جهانی است که در مرکز آن عشق است. از منظر مولوی همه ما متصل شده ایم. هیچکس از آن حلقه عشق محروم نمیشود.

دانلود کتاب ملت عشق با فرمت pdf

دانلود کتاب ملت عشق ، پر فروش ترین رمان سال - فایل pdf
محصول: دانلود کتاب ملت عشق ، پر فروش ترین رمان سال - فایل pdf
تاریخ به روزرسانی: 1400/7/3
قیمت: 2,500 تومان
فروشنده: رز فایل
تلفن فروشنده: 09010873800
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره دانلود کتاب ملت عشق ، پر فروش ترین رمان سال - فایل pdf نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: کتاب ، رمان ، ملت ، عشق ، الیف شافاک ، دانلود ، رایگان
پشتیبانی: رز فایل
09010873800
پشتیبانی
پشتیبانی