مشهد نارنجی

دانلود رایگان pdf کتاب مودراها (یوگا با انگشتان دست)

دانلود رایگان pdf کتاب مودراها (یوگا با انگشتان دست)

روش تحویل: لینک دانلود فایل
حجم فایل: 12.4 مگابایت
قیمت: 3,000 تومان
نمودار قیمت قیمت برای شما: رایگان

معرفی محصول:

دانلود رایگان pdf کتاب مودراها (یوگا با انگشتان دست)

مودراها

این کتاب یک روش یوگا درمانی عملی را به شما و عزیزانتان که شاید بستری باشند معرفی میکند. روشی که برای بهبود ناراحتیهای کوچک و بزرگ یا حداقل برای قابل تحمل تر کردن آنها مفید است.

اغلب بیماریها چه بیماریهای بدنی، چه بیماریهای ذهنی-روانی از فقدان آرامش درونی و بیرونی یا تنش بیش از حد یا غصه زیاد ناشی میشوند. نویسنده نا آرامی درونی و بیرونی را میشناسد و با کمک مودراها، راهکارهایی در برابر آن پیشنهاد میکند که به سلامت و بهبودی بدنی و ذهنی-روانی می انجامد. به کارگیری مودراها بسیار جالب و لذتبخش است، زیرا انجام مودراها وسایل کمی لازم دارد و تقریبا همیشه و همه جا میتوان مودراها را تمرین کرد.

مودراها چیست

کلمه مودرا در زبان سانسکریت از ریشه مود (mud) می باشد و به معنی حال خوش ، خوشحالی و سرور است . بنابر اين مودرا ، تمرينات سرور آور يا لذت بخش معنی می گردد . معنای دیگر کلمه مودرا ، حالات ، اشاره ، فداکاری و . . . بوده و در حکمت های علمي ـ عملي و شاخه های نظری یوگا به معنای جریان پرانیک است . مودرا ها حرکات ظریفی هستند که سطح آگاهی و هوشیاری را توسعه می دهند و باعث می شوند که تمرکز فکر در کاری که مشغول انجام آن هستیم ، افزايش يابد . از مودرا به مفهوم مهر و موم کردن فکر و ذهن جهت کسب رازهای پنهان نیز ياد شده است.

بکار بستن “مودرا ها” فکر را قفل کرده و در واقع به فکر اجازه نمی دهد که از طریق اعضای حسی به سمت خارج و محسوسات کشیده شود ، بلکه فکر را به درون رجعت داده و آن را در قلب ، ثابت نگه می دارد . مبدأ پیدایش مودراها دقيقاً مشخص نیست . بررسی هاي انجام شده ، نشانگر آنست که مودراها مخصوص به منطقه اي خاص نبوده و در تمام دنيا وجود داشته است ، اما در برخی از مناطق کره زمین بیشتر مورد توجه بوده است . مثلاً در هندوستان مودرا ها جزء ثابت تمام اعمال مذهبی و آداب روزمره مانند سلام کردن ، ادای احترام و . . . محسوب می گردد . بکارگيري مودراها همچنین در رقص های هندی نيز کاملاً مشخص و شناخته شده می باشد . برخی از نقش و نگارها و پیکره های بجا مانده در مشرق زمین ، قدمت مودراها را به قرن هاي اول و دوم قبل از میلاد مسيح می رساند.


کتاب مودراها نوشته گرترود هیرشی ترجمه دکتر فاطمه شاداب

دانلود رایگان pdf کتاب مودراها (یوگا با انگشتان دست)
محصول: دانلود رایگان pdf کتاب مودراها (یوگا با انگشتان دست)
تاریخ به روزرسانی: 1402/7/27
قیمت: رایگان
حجم فایل: 12.4 مگابایت
فروشنده: تلگرام avestafile@
تلفن فروشنده: 09031487102
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره دانلود رایگان pdf کتاب مودراها (یوگا با انگشتان دست) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (1)
ترتیب
مجید عسگری کد: 3552

ممنون

پاسخ
1401/12/20
ans_result_3552
کلمات کلیدی: دانلود ، کتاب ، رایگان ، یوگا ، آموزش ، فایل pdf
پشتیبانی: تلگرام avestafile@
09031487102
پشتیبانی
پشتیبانی