مشهد نارنجی
دانلود کشکول شیخ بهایی pdf شامل دو نوع مختلف

دانلود کشکول شیخ بهایی pdf شامل دو نوع مختلف

روش تحویل: لینک دانلود فایل
حجم فایل: 68.9 مگابایت
نمودار قیمت قیمت برای شما: 3,900 تومان

معرفی محصول:

دانلود کشکول شیخ بهایی pdf شامل دو نوع مختلف

نامدارترین اثر بهایی «الكشكول»، معروف به کشکول شیخ بهایی است كه مجموعه گران سنگی از علوم و معارف مختلف است و آینه معلومات و مشرب بهایی محسوب می شود. اثر منحولی نیز به نام «مخلاه» به سبك كشكول، ولی خلاصه تر و سست تر از آن به نام بهایی منتشر شده است.

بهایی در شكوفایی علمی حوزه اصفهان نقشی اساسی داشت، به طوری كه بعضی منابع، وی را موسس چندین مدرسه علمی در اصفهان دانسته اند . گزارشی نیز از جاذبه علمی بهایی و كیفیت استفاده شاگردان از محضر او حتی در ایام تعطیل در منابع آمده است. شاگردانش، از جمله محمدتقی مجلسی، فضل و دانش و كثرت محفوظات او را ستوده اند.

هر چند بهایی در علوم و معارف اسلامی موسس نبوده و نوآوری علمی به ندرت در آثارش دیده می شود، اما جامعیت او سبب شده است كه در ارایه و تدوین مطالب، ذوق و ابتكار و نوعی نبوغ خاص از خود بروز دهد. گذشته از علوم و معارف اسلامی، مهم ترین حوزه فعالیت علمی بهایی، ریاضی و سپس معماری و مهندسی است.
مهم ترین آثار بهایی در نجوم «تشریح الافلاك» و دو رساله «اسطرلاب» به فارسی وعربی است. بهایی در جغرافیا نیز آثار متعددی دارد كه معروف ترین آن ها «تضاریس الارض» یا «رساله فی كرویه الارض» است .

هم چنین، تبحر بهایی در علوم غریبه ریشه انتساب بعضی افسانه های دیگر است، مانند آگاهی شیخ از سرمه خفا و تعلیم آن به نااهل و دفن كردن دو قطعه سنگ در شیراز و اصفهان برای دفن وبا و طاعون . بعضی منابع این حكایات را ساختگی دانسته و بعضی دیگر آن ها را تلقی به قبول كرده اند. در این میان استفاده شیخ از كتابی با عنوان «كله سر» كه شامل علوم كیمیا، لیمیا، هیمیا، سیمیا و ریمیا بوده است، به گزارش خود او مستند است. هم چنین، مصاحبت وی با آگاهان از علوم خفیه به گزارش محمدتقی مجلسی متیقن است. در «كشكول» نیز مطالبی در علوم غریبه و طلسمات آمده كه حاكی از اطلاع بهایی بر آن هاست.

هم چنین فال نامه هایی كه به نام بهایی به طبع رسیده، فاقد اعتبار، ولی و حاكی از نفوذ شخصیت او در فرهنگ عامه است. نیز كتاب اسرار قاسمی كه به قاسم نامی از شاگردان بهایی منسوب است و درباره آن حكایات غریبی نقل شده است، با آن كه محدث نوری به نقل از محبوب القلوب ، آن را آورده، بی اساس می نماید. آن چه مسلم است، به گزارش سیدحسن كركی، بهایی از دانش هایی كه هیچ كس از علمای عامه و خاصه قبل از او و در زمان او، از آن ها اطلاع نداشتند، آگاهی داشته و همین سبب شده است كه هر امر عجیبی را بدو نسبت دهند.

دانلود کشکول شیخ بهایی

توجه: کشکول شیخ بهایی مجموعه ای شامل دو سری است. یکی مجموعه کامل کتاب کشکول همراه با خواص اسماء الله و دیگری شرح کامل بر کشکول شیخ بهایی است.


برخی از مطالب کشکول شیخ بهایی

فالنامه شیخ بهایی

قاعده برای شناخت ایام نحس

برای دختری که خواستگار ندارد

برای درمان مرض لاعلاج

تعویذ برای محبوب شدن

برای دفع سر درد

تعویذی برای رسیدن به همه مرادها

برای محبت میان دو شخص

اگر خواهی عشق خود را دیوانه کنی

برای دفع جن

برای گشایش روزی

برای تقویت حافظه

برای گرفتن دزد

جهت قوت جماع

شناخت طالع مردان و زنان

و صدها مطلب مجرب دیگر

دانلود کشکول شیخ بهایی

دانلود کشکول شیخ بهایی pdf شامل دو نوع مختلف
محصول: دانلود کشکول شیخ بهایی pdf شامل دو نوع مختلف
تاریخ به روزرسانی: 1402/8/1
قیمت: 3,900 تومان
حجم فایل: 68.9 مگابایت
فروشنده: تلگرام avestafile@
تلفن فروشنده: 09031487102
گفتگوی خصوصی با فروشنده
 
ثبت نظر، سوال و ... :
شما می توانید درباره دانلود کشکول شیخ بهایی pdf شامل دو نوع مختلف نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
ارسال
نظرات   (0)
ترتیب
کلمات کلیدی: کشکول ، شیخ بهایی ، دانلود ، رایگان ، فایل pdf
پشتیبانی: تلگرام avestafile@
09031487102
پشتیبانی
پشتیبانی